X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

معماری بستک

.::: کارشناسی معماری دانشگاه آزاد بستک :::.

معماری بستک KAZEM House . Bastak Architectural

دوشنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1390 03:40 ب.ظ نویسنده: ali چاپ


پس از  انتشار: آبان 1391

توضیحاتی پیرامون مطالب قید شده در صفحه ی فیس بوک اچمی ها به ایرادِ نسبتِ  ناروا به وبلاگ معماری بستک:

 با سلام
به واسطه یکی از دوستان، از پست مطلبی در صفحه فیس بوک اچمی ها مطلع گشتیم و آن هم ایراد نسبت ناروایی که در یک اقدام عجولانه توسط دوست و استاد گرانقدر ادمین صفحه ی اچمی ها، به وبلاگ معماری بستک داده شده است.


منشا این اقدام، انتشار سهوی ( به شرح زیر)دو عکس از عمارت کاظم از سری عکس های دوست خوبمان جناب آقای محمد بارکار، از عمارت کاظم ،در یکی از پست های این وبلاگ بوده است.


_ اگر کمی منصفانه به سرتاسر وبلاگ معماری نگاهی بیندازید، به وضوح خواهید دید که همه مطالب قید شده ، دارای منبع و ماخذ است ، به جز مواردی که توسط خود دانشجویان ارائه می گردید که آن هم به دلیل اکراه خود ایشان بعضا" نامی از آنها برده نشده است .

 _ در پست مربوط به عمارت کاظم، تمامی عکس ها توسط یکی از دانشجویان به صورت حضوری در ساختمان عمارت تهیه شده است وتنها دو تصویر که به لحاظ کیفیت عکس به وضوح قابل تشخیص است مربوط به این عکاس نبوده است ، که متاسفانه بر اثر سهل انگاری ایشان، همراه با  عکس های دیگری که خود تهیه کرده بودند و در حافظه موبایلشان ذخیره شده بود با تصور صاحب اثر بودن، برای وبلاگ ارسال کردند که پس از ثبت لیبل معماری بستک، انتشار یافت.

 _ تمامی عکس ها و تصاویر عمارت کاظم با دوربین آماتور _( دوربین موبایل )تهیه شده است و به راحتی قابل تشخیص است، به جز همان دو عکس  که با خواندن این پست و تحقیق از دوست عکاسمان، متوجه شدم عکاسش آقای بارکار است. گمان نمی کنم ایشان با موبایل عکاسی بکنند. گذشته از این خوشبختانه کسانی که در اردوی چند ساعته دانشگاه آزاد در آن روز در عمارت کاظم حضور داشتند گواه این مطلب خواهند بودند.

_ ما نیز چون شما و دیگر دوستان عرصه فرهنگ و هنر، با حقوق مولف آشنایی کامل داریم، و همه ی توانمان را برای پاسداشت این مهم به کار خواهیم بست. در این میان خطاهای سهوی که گهگاه به وجود میاید با رعایت اصل احترام به طرفین، قابل حل است.

_ جناب آقای بارکار ، دوست و هنرمند دوست داشتنی شهر ما هستند و هر گونه تعرض به حقوق معنوی اثار هنری ایشان و هر صاحب اثر دیگری،مطلقا مردود است. لذا مستدعی است در بین عکس هایشان کاوش کنند و مطمئن باشند که به جز همان دو تصویر( که وضوح و کیفیتش مدعا است) ، هیچ یک از عکس ها متعلق به آثار ایشان نبوده و اگر هم جایی دیگر استفاده شده، با ذکر منبع و مرجع از سایت پانورامیو انشار یافته است.

_ در پایان بابت خطای پیش آمده از عکاس محترم عذرخواهی می کنیم و ضمن قید نام ایشان در ذیل همان تصویر مورد مناقشه، آرزو می کنیم پس از این شاهد اقدامات عجولانه که باعث به وجود آوردن کدورت بین دوستان و همشهریان هنرمند و فرهنگ دوست میگردد، نباشیم.

_ بدیهی است انتشار این توضیحات کمترین توقع ما، از ادمین محترم صفحه ی اچمی هاست.


...............................


بستک

بنای مشهور به خانه کاظم                                                    KAZEM   House


این خانه دارای مشحصه های معماری جنوب ایران و به خصوص بستک می باشد.از نمونه های منحصر به فرد معماری است که نظیر آن فقط در بستک و بندرلنگه می توان یافت.عکس از: محمد بارکار


عکس از : محمد بارکار

Kitchen Room